Ozon Sauna

Tek kişilik buharlı kabin içerisinde, yüksek ısı eşliğine vücuda ozon ve oksijen gazı verme yöntemidir.

Selüliti Tedavi Eder ve Oluşumunu Önler

Selülit derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde oluşan ve derinin üst bölümünde pütür pütür görüntü bırakan bir hastalıktır. Esasen yağ dokusundaki dolaşım bozukluğundan kaynaklanır.

Deri ve deri altındaki dokuların oksijenlenmesinin, dolaşımının azalmasının sonucu olarak sellülit oluşur. Hücrelerdeki atık maddelerin uzaklaştırılması, deri altı yağ dokusunun oksijenlenerek dolaşımının artması, yağların yakılması ve dokuların sağlıklı hale amaçlanır. Adeta oksijenle yıkanan dokular çok daha pürüzsüz, temiz ve sağlıklı hale gelir.

 

Cildi Yenileyip Güzelleştirir

Ozon Sauna, derinin ölü hücrelerden arınarak yenilenmesini; yumuşak, pürüzsüz ve daha dirençli bir yüzeye sahip olmasını sağlar.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Ozon Sauna, vücutta yarattığı rahatlamanın ötesinde; soğuk algınlığı, kireçlenme, baş ağrısı, halsizlik gibi şikayetlerde de yardımcı bir tedavi aracıdır. 40°C derecede virüslerin üreme hızını 250 misli azaldığı, 41°C derecede ise pnömoniye (zatüre) sebep olan bakterilerin öldüğü bilimsel bir gerçekliktir.

Ozon Sauna, vücudun dış etkilere karşı direncini artırır.

Ozon Sauna, böbreklerin 24 saat boyunca çalışmasını gerektiren ağır metallerin boşaltım işini, terleme yoluyla 15 dakikada yerine getirir.

Sağlıklı Zayıflama Sağlar

Ozon Sauna, sağlığı kötü yönde tehdit eden yağlar, yağ asitleri, metobolik elementler ve zararlı toksinlerin kalbe yüklenmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur. Böylece vücudun aşırı yağlanmasını önler, zayıflatır.

Ozan sauna ile ısı derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus eder. Böylelikle yağlama ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp, buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlar. Ozon Sauna ile 30 dakikalık seansta 600gr. ter atabilirsiniz.

 

Ozon Sauna ile vücudunuz aynı süredeki seansta ise 200 ile 450 arasında kalori harcar.

Stres ve Yorgunluğu Çözer

Özellikle adale dokusunda artan kan dolaşımı sayesinde yorgunluk hissi ve ağrıya neden olan laktik asit gibi maddelerin süratle uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sayede seans sonrası kısa bir dinlenmeden sonra çok daha rahatlamış ve zinde halde günlük yaşama devam edilir.

Sauna uygulaması esnasında solunum, dolaşım ve kalp damar sistemi çalışması hızlanır. Bu sistemler bir tür egzersiz yapmış olurlar. Aktive olan iç salgı sistemlerinin de etkisiyle strese neden olan hormonal mekanizmalar bu sayede düzene girer. Stres nedeniyle kasılan adale dokuları gevşer. Azalan dolaşım artarak stresin yarattığı rahatsız edici etkiler ortadan kalkar.

Ozon ve oksijenin salgı sistemlerine olan etkileri ve beyin üzerine yararları nedeniyle uykusuzluk, depresyon gibi şikayetlerin giderilmesinde, ortaya çıkmasının engellenmesinde yararlıdır.

Kas Ağrılarını Tedavi Eder

Ağrıya neden olan temelde dokularda bazı zararlı toksinlerin birikmesi, çeşitli nedenlere bağlı ödemler, dolaşım bozuklukları ve yetersizlikleridir. Isı, nem ve ozon oksijen yardımıyla artan dolaşım, azalan ödem ve toksinlerin ortamdan uzaklaştırılması ağrı hissinin yok olmasını sağlar.

 Özellikle, kas dokularında spor sonrası oluşan laktik asitin atılmasını sağlayarak kas ağrılarını azaltır, oksijenlenmeyi artırarak efor kapasitesini artırır.